Serie 5 Herrer (forår), Pulje 147 (2012)

Komplet kampprogram

Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
900811
1 14-04-12
Kl. 13:30
ST 70 HOG Hinnerup Trige Søndergård (Trige gl. Stadion) UHT!
900812
1 14-04-12
Kl. 15:00
Skødstrup SF Grundfør UI Studstrup Idrætsanlæg UHT!
900813
1 14-04-12
Kl. 16:00
Team Leo IF FAML, Århus Vorrevangsskolen 3-0
900815
2 To 19-04-12
Kl. 19:00
Grundfør UI Team Leo IF Grundfør Stadion 0-8
900816
2 Fr 20-04-12
Kl. 18:30
HOG Hinnerup Skødstrup SF E. Trasborg Park HHT!
900814
2 22-04-12
Kl. 16:00
FAML, Århus ST 70 Vorrevangsskolen 4-2
900819
3 Fr 27-04-12
Kl. 18:30
HOG Hinnerup Grundfør UI E. Trasborg Park HHT!
900817
3 28-04-12
Kl. 16:00
ST 70 Team Leo IF Trige Søndergård (Trige gl. Stadion) 2-2
900820
4 To 03-05-12
Kl. 19:00
ST 70 Grundfør UI Trige Søndergård (Trige gl. Stadion) 0-0
900822
4 05-05-12
Kl. 16:00
Team Leo IF Skødstrup SF Vorrevangsskolen 5-1
900821
4 Ti 08-05-12
Kl. 19:00
FAML, Århus HOG Hinnerup Vorrevangsskolen UHT!
900824
5 To 10-05-12
Kl. 19:00
Grundfør UI FAML, Århus Grundfør Stadion 1-3
900825
5 To 10-05-12
Kl. 19:00
HOG Hinnerup Team Leo IF E. Trasborg Park HHT!
900823
5 12-05-12
Kl. 15:00
Skødstrup SF ST 70 Studstrup Idrætsanlæg 3-2
900827
6 Ti 15-05-12
Kl. 19:00
Grundfør UI Skødstrup SF Grundfør Stadion 0-4
900828
6 On 23-05-12
Kl. 19:00
HOG Hinnerup ST 70 E. Trasborg Park HHT!
900826
6 To 24-05-12
Kl. 19:00
FAML, Århus Team Leo IF Vorrevangsskolen 0-11
900830
7 Ma 28-05-12
Kl. 11:00
Skødstrup SF HOG Hinnerup Studstrup Idrætsanlæg UHT!
900831
7 To 31-05-12
Kl. 19:00
Team Leo IF Grundfør UI Vorrevangsskolen 8-2
900829
7 02-06-12
Kl. 13:30
ST 70 FAML, Århus Trige Søndergård (Trige gl. Stadion) UHT!
900818
3 Ti 05-06-12
Kl. 19:00
Skødstrup SF FAML, Århus Studstrup Idrætsanlæg 6-2
900833
8 To 07-06-12
Kl. 19:00
Grundfør UI HOG Hinnerup Grundfør Stadion UHT!
900832
8 09-06-12
Kl. 14:00
Skødstrup SF FAML, Århus Studstrup Idrætsanlæg 4-0
900834
8 09-06-12
Kl. 16:00
Team Leo IF ST 70 Vorrevangsskolen 4-1
900835
9 To 14-06-12
Kl. 19:00
Skødstrup SF Team Leo IF Studstrup Idrætsanlæg 2-1
900837
9 Fr 15-06-12
Kl. 19:00
HOG Hinnerup FAML, Århus E. Trasborg Park HHT!
900836
9 16-06-12
Kl. 16:00
Grundfør UI ST 70 Grundfør Stadion 5-1
900840
10 To 21-06-12
Kl. 19:00
Team Leo IF HOG Hinnerup Vorrevangsskolen UHT!
900838
10 24-06-12
Kl. 11:00
ST 70 Skødstrup SF Trige Søndergård (Trige gl. Stadion) 2-3
900839
10 24-06-12
Kl. 11:00
FAML, Århus Grundfør UI Vorrevangsskolen UHT!
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Følgende 24 hold rykker op fra 2. pladsen i serie 5. I parantes pulje nr. Det er kun nogle af holdene med 22 points der rykker op. Alle med 23 og flere rykker op;
Brønderslev IF 1(114), Moseby B (118), Aalborg Chang 4 (120), Mariager IK(126), Sydmors IF(131), Thyholm IF(132), Ørnhøj/Abildå B1986(137), Rindum SU(138), Sdr. Rind/Vinkel(142), TRIF 1(145), Taastrup GF(146), Team Leo IF(147), Silkeborg Sem. IK(150), Herskind B(152), Fuglebakken 3(153), JAI, Aarhus 2(156), VRI 2(160), Eliten FC(162), Hovedgaard IF(163), Ølgod IF(167), Gesten IF(176), Seest B(177), DTF Aabenraa(179), Toftlund IF(180).

På grund af ekstraordinære nedrykninger fra Danmarksserien, samt udtrækninger i serie 3, serie 4 og serie 5 suspenderes der nedrykning for holdene på 6. pladsen i serie 5 med 7 points eller flere.