|
160713
|
lø10-08 2019
|
14:00
|
|
|
Øster Snede Stadion
|
|
|
|
160711
|
ti13-08 2019
|
19:00
|
|
|
Løsning Stadion
|
|
|
|
|
160715
|
lø17-08 2019
|
13:00
|
|
|
Aale Stadion
|
|
|
|
|
160716
|
lø17-08 2019
|
13:00
|
|
|
Lindved Stadion
|
|
|
|
160717
|
lø17-08 2019
|
13:00
|
|
|
Center Thyregod
|
|
|
|
160714
|
sø18-08 2019
|
11:30
|
|
|
Engum Stadion
|
|
|
|
|
160720
|
ti20-08 2019
|
19:00
|
|
|
Lund Stadion
|
|
|
|
160718
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Gadbjerg Stadion
|
|
|
|
160719
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
Øster Snede Stadion
|
|
|
|
160721
|
to22-08 2019
|
19:00
|
|
|
Aale Stadion
|
|
|
|
|
160725
|
lø24-08 2019
|
15:00
|
|
|
Center Thyregod
|
|
|
|
160723
|
sø25-08 2019
|
11:00
|
|
|
Engum Stadion
|
|
|
|
160727
|
lø31-08 2019
|
11:30
|
|
|
Lindved Stadion
|
|
|
|
160729
|
lø31-08 2019
|
13:00
|
|
|
Aale Stadion
|
|
|
|
160728
|
lø31-08 2019
|
14:00
|
|
|
Øster Snede Stadion
|
|
|
|
160726
|
lø31-08 2019
|
14:20
|
|
|
Givskud Stadion
|
UHT
|
|
|
160724
|
ti03-09 2019
|
18:30
|
|
|
Lindved Stadion
|
|
|
|
160733
|
fr06-09 2019
|
18:00
|
|
|
Løsning Stadion
|
|
|
|
160730
|
fr06-09 2019
|
18:20
|
|
|
Gadbjerg Stadion
|
|
|
|
160732
|
lø07-09 2019
|
15:00
|
|
|
Center Thyregod
|
|
|
|
160731
|
sø08-09 2019
|
16:00
|
|
|
Lund Stadion
|
|
|
|
160737
|
to12-09 2019
|
18:00
|
|
|
Lindved Stadion
|
|
|
|
160734
|
lø14-09 2019
|
13:00
|
|
|
Aale Stadion
|
|
|
|
160736
|
lø14-09 2019
|
14:00
|
|
|
Øster Snede Stadion
|
UHT
|
|
|
160735
|
sø15-09 2019
|
11:30
|
|
|
Engum Stadion
|
HHT
|
|
|
160710
|
ti17-09 2019
|
19:00
|
|
|
Givskud Kunstgræs
|
|
|
|
160738
|
lø21-09 2019
|
11:30
|
|
|
Lindved Stadion
|
|
|
|
160741
|
lø21-09 2019
|
13:00
|
|
|
Aale Stadion
|
|
|
|
160740
|
lø21-09 2019
|
15:00
|
|
|
Lund Stadion
|
|
|
|
160739
|
sø22-09 2019
|
12:00
|
|
|
Engum Stadion
|
HHT
|
|
|
160744
|
lø28-09 2019
|
14:00
|
|
|
Øster Snede Stadion
|
|
|
|
160745
|
lø28-09 2019
|
14:00
|
|
|
Løsning Stadion
|
|
|
|
160743
|
lø28-09 2019
|
15:30
|
|
|
Lund Stadion
|
|
|
|
160742
|
sø29-09 2019
|
13:30
|
|
|
Givskud Kunstgræs
|
UHT
|
|
|
160746
|
lø05-10 2019
|
13:00
|
|
|
Center Thyregod
|
|
|
|
160750
|
lø05-10 2019
|
13:00
|
|
|
Lindved Stadion
|
|
|
|
160748
|
lø05-10 2019
|
14:00
|
|
|
Løsning Stadion
|
UHT
|
|
|
160747
|
sø06-10 2019
|
13:00
|
|
|
Engum Stadion
|
HHT
|
|
|
160722
|
ti08-10 2019
|
19:00
|
|
|
Løsning Stadion
|
|
|
|
160752
|
fr11-10 2019
|
19:00
|
|
|
Givskud Kunstgræs
|
|
|
|
160755
|
lø12-10 2019
|
13:00
|
|
|
Aale Stadion
|
UHT
|
|
|
160756
|
lø12-10 2019
|
13:30
|
|
|
Lund Stadion
|
UHT
|
|
|
160757
|
lø12-10 2019
|
14:00
|
|
|
Øster Snede Stadion
|
|
|
|
160712
|
ti15-10 2019
|
19:00
|
|
|
Center Thyregod
|
|
|
|
160766
|
lø19-10 2019
|
10:30
|
|
|
Center Thyregod
|
|
|
|
160763
|
lø19-10 2019
|
13:30
|
|
|
Lund Stadion
|
HHT
|
|
|
160764
|
sø20-10 2019
|
11:00
|
|
|
Engum Stadion
|
HHT
|
|
|
160765
|
ti22-10 2019
|
18:30
|
|
|
Løsning Stadion
|
|
|
|
160769
|
lø26-10 2019
|
11:30
|
|
|
Lindved Stadion
|
|
|
|
160770
|
lø26-10 2019
|
13:00
|
|
|
Aale Stadion
|
|
|
|
160767
|
lø26-10 2019
|
14:00
|
|
|
Øster Snede Stadion
|
|
|
|
160768
|
sø27-10 2019
|
12:00
|
|
|
Engum Stadion
|
HHT
|
|
|
160774
|
to31-10 2019
|
19:00
|
|
|
Løsning Stadion
|
|
|
|
160773
|
lø02-11 2019
|
11:00
|
|
|
Lund Stadion
|
|
|
|
160771
|
lø02-11 2019
|
13:00
|
|
|
Givskud Kunstgræs
|
|
|
|
160772
|
sø03-11 2019
|
11:00
|
|
|
Center Thyregod
|
UHT
|
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/