|
430003
|
sø04-04 2021
|
15:00
|
|
|
Smidstrup Hallen
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
4
|
|
430024
|
sø11-04 2021
|
16:00
|
|
|
V.Nebel Sportsplads
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
4
|
|
|
430940
|
sø18-04 2021
|
11:00
|
|
|
KFUM Parken
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
0
|
|
|
430944
|
sø25-04 2021
|
16:00
|
|
|
V.Nebel Sportsplads
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
0
|
|
430948
|
sø02-05 2021
|
16:00
|
|
|
V.Nebel Sportsplads
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
2
|
|
430952
|
sø09-05 2021
|
|
|
|
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
|
|
|
430967
|
to13-05 2021
|
12:00
|
|
|
Covia Arena
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
3
|
|
430971
|
sø16-05 2021
|
16:00
|
|
|
V.Nebel Sportsplads
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
6
|
|
430975
|
lø22-05 2021
|
17:00
|
|
|
Fynslundhallen
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
4
|
|
430979
|
sø30-05 2021
|
16:00
|
|
|
V.Nebel Sportsplads
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
2
|
|
|
431225
|
fr04-06 2021
|
19:00
|
|
|
Nordre Stadion
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
4
|
|
411592
|
ti08-06 2021
|
19:00
|
|
|
V.Nebel Sportsplads
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
5
|
|
437062
|
sø13-06 2021
|
11:00
|
|
|
Autocentralen Park (Kolding Stadion)
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
3
|
|
437066
|
lø19-06 2021
|
13:30
|
|
|
V.Nebel Sportsplads
|
|
Øster Starup/Vester Nebel IF
|
https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr. 6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.
1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00
Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken.
Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB