MENU

OVERBLIK: Her er alle futsal-mestrene

I weekenden blev der afviklet såvel Jyske finaler som Jysk/Fynske-finaler i Futsal. Her kan du finde oversigter over alle semifinaler og finaler – fra U13 til U19.

OVERBLIK: Her er alle futsal-mestrene
AF: Mads D. Larsen, DBU Jylland Kommunikation//

I den netop overståede weekend er der blevet afviklet såvel Jyske finaler som Jysk/Fynske finaler i Futsal.

Her kan du finde en komplet oversigt over vinderne i ungdomsrækkerne:

62732 U19 Drenge / Futsal JM/FM

252773

Søndag

03-03-2019

14:00

Semi 1

Midtals Futsal (1)

Jerslev/Sterup IF (4)

4 - 1

63252 Søften Kultur- og Idrætscenter

252774

Søndag

03-03-2019

14:25

Semi 2

IF Skjold Sæby (2)

Vejgaard B (3)

1 - 2

63252 Søften Kultur- og Idrætscenter

252775

Søndag

03-03-2019

15:00

Bronze

Jerslev/Sterup IF

IF Skjold Sæby (bronze)

1 - 3

63252 Søften Kultur- og Idrætscenter

252776

Søndag

03-03-2019

15:25

Finale

Midtals Futsal

Vejgaard B (finale)

4 - 1

63252 Søften Kultur- og Idrætscenter

                 

62733 U18 Piger / Futsal JM/FM

430686

Søndag

03-03-2019

14:15

Semi 1

Team 10 (1)

Aarup BK (4)

3 - 0

64145 Helle Hallen - Inde

430687

Søndag

03-03-2019

14:40

Semi 2

Viborg Q 1 (2)

Viborg Q 2 (3)

1 - 3

64145 Helle Hallen - Inde

430688

Søndag

03-03-2019

15:20

Bronze

Aarup BK

Viborg Q 1 (bronze)

1 - 0

64145 Helle Hallen - Inde

430689

Søndag

03-03-2019

16:10

Finale

Team 10

Viborg Q 2 (finale)

2 - 0

64145 Helle Hallen - Inde

                 

62734 U17 Drenge / Futsal JM/FM

430783

Søndag

03-03-2019

14:15

Semi 1

IF Skjold Sæby (1)

Sønderborg Fremad (4)

2 - 0

64145 Helle Hallen - Inde

430785

Søndag

03-03-2019

14:40

Semi 2

Eastside Viborg (2)

Dalum IF (3)

8 - 1

64145 Helle Hallen - Inde

430786

Søndag

03-03-2019

15:45

Bronze

Sønderborg Fremad

Dalum IF (bronze)

3 - 2

64145 Helle Hallen - Inde

430788

Søndag

03-03-2019

16:35

Finale

IF Skjold Sæby

Eastside Viborg (finale)

1 - 3

64145 Helle Hallen - Inde

                 

62735 U16 Piger / Futsal JM/FM

431356

Søndag

03-03-2019

14:15

Semi 1

Fortuna Hjørring (1)

Næsbjerg RUI (4)

4 - 0

61030 Hadsund Hallerne

431357

Søndag

03-03-2019

14:40

Semi 2

Aalborg KFUM (2)

Varde IF (3)

2 - 1

61030 Hadsund Hallerne

431358

Søndag

03-03-2019

15:20

Bronze

Næsbjerg RUI

Varde IF (bronze)

0 - 1

61030 Hadsund Hallerne

431359

Søndag

03-03-2019

16:10

Finale

Fortuna Hjørring

Aalborg KFUM (finale)

4 - 1

61030 Hadsund Hallerne

                 

62736 U16 Drenge / Futsal JM

430867

Søndag

03-03-2019

14:15

Semi 1

Jetsmark IF (1)

Hammerum IF (4)

3 - 2

61033 Haverslev Hallen

430869

Søndag

03-03-2019

14:40

Semi 2

Hornslet IF (2)

Centrum/Funder GF (3)

4 - 0

61033 Haverslev Hallen

430870

Søndag

03-03-2019

15:15

Bronze

Hammerum IF

Centrum/Funder GF (bronze)

1 - 2

61033 Haverslev Hallen

430871

Søndag

03-03-2019

15:40

Finale

Jetsmark IF

Hornslet IF (finale)

1 - 2

61033 Haverslev Hallen

                 

62737 U15 Drenge / Futsal JM/FM

431409

Søndag

03-03-2019

14:15

Semi 1

AH IF (1)

Team Midtjylland (4)

3 - 1

61030 Hadsund Hallerne

431410

Søndag

03-03-2019

14:40

Semi 2

Hjørring IF 1 (2)

Eastside Viborg (3)

4 - 2

61030 Hadsund Hallerne

431411

Søndag

03-03-2019

15:45

Bronze

Team Midtjylland

Eastside Viborg (bronze)

1 - 4

61030 Hadsund Hallerne

431412

Søndag

03-03-2019

16:35

Finale

AH IF

Hjørring IF 1 (finale)

3 - 1

61030 Hadsund Hallerne

                 

62738 U15 Piger / Futsal JM

431051

Søndag

03-03-2019

11:40

Semi 1

Fortuna Hjørring (1)

Mejrup GU (4)

1 - 3

61129 Himmerlandscentrets Idrætsefterskole

431052

Søndag

03-03-2019

12:05

Semi 2

Dybbøl IU (2)

IF Lyseng (3)

2 - 0

61129 Himmerlandscentrets Idrætsefterskole

431053

Søndag

03-03-2019

12:40

Bronze

Fortuna Hjørring

IF Lyseng (bronze)

1 - 2

61129 Himmerlandscentrets Idrætsefterskole

431054

Søndag

03-03-2019

13:05

Finale

Mejrup GU

Dybbøl IU (finale)

3 - 4

61129 Himmerlandscentrets Idrætsefterskole

                 

62739 U14 Drenge / Futsal JM

431501

Søndag

03-03-2019

12:45

Semi 1

Aalborg KFUM (2)

IF Skjold Sæby (3)

1 - 0

62075 Skals Idrætscenter

431500

Søndag

03-03-2019

13:10

Semi 2

Dybbøl IU 1 (1)

Dybbøl IU 2 (4)

6 - 3

62075 Skals Idrætscenter

431502

Søndag

03-03-2019

13:35

Bronze

Dybbøl IU 2

IF Skjold Sæby (bronze)

1 - 3

62075 Skals Idrætscenter

431503

Søndag

03-03-2019

14:00

Finale

Dybbøl IU 1

Aalborg KFUM (finale)

4 - 1

62075 Skals Idrætscenter

                 

62740 U14 Piger / Futsal JM

431468

Søndag

03-03-2019

14:00

Semi 1

AaB 2 (1)

Vildbjerg SF (4)

3 - 0

62075 Skals Idrætscenter

431469

Søndag

03-03-2019

14:25

Semi 2

AaB 1 (2)

Haderslev FK (3)

2 - 1

62075 Skals Idrætscenter

431470

Søndag

03-03-2019

14:50

Bronze

Vildbjerg SF

Haderslev FK (bronze)

6 - 1

62075 Skals Idrætscenter

431471

Søndag

03-03-2019

15:15

Finale

AaB 2

AaB 1 (finale)

1 - 0

62075 Skals Idrætscenter

                 

62741 U13 Drenge / Futsal JM

431638

Søndag

03-03-2019

13:10

Semi 1

Aalborg KFUM (1)

IF Lyseng (4)

4 - 2

63138 Rask Mølle Hallen 1

431639

Søndag

03-03-2019

13:10

Semi 2

Hjørring IF (2)

Aabenraa BK 1 (3)

1 - 3

63263 Rask Mølle Hallen 2

431640

Søndag

03-03-2019

14:00

Bronze

IF Lyseng

Hjørring IF (bronze)

0 - 3

63138 Rask Mølle Hallen 1

431641

Søndag

03-03-2019

14:50

Finale

Aalborg KFUM

Aabenraa BK (finale)

4 - 3

63138 Rask Mølle Hallen 1

                 

62742 U13 Piger / Futsal JM

431721

Søndag

03-03-2019

12:45

Semi 1

Fortuna Hjørring (1)

Silkeborg IF Q 2 (4)

3 - 0

63138 Rask Mølle Hallen 1

431722

Søndag

03-03-2019

12:45

Semi 2

Silkeborg IF Q 1 (2)

AaB (3)

3 - 4

63263 Rask Mølle Hallen 2

431723

Søndag

03-03-2019

13:35

Bronze

Silkborg IF Q 2

Silkeborg IF Q 1 (bronze)

2 - 1

63138 Rask Mølle Hallen 1

431724

Søndag

03-03-2019

14:25

Finale

Fortuna Hjørring

AaB (finale)

0 - 3

63138 Rask Mølle Hallen 1

 

Log ind