Herrer Serie 4 - Forår 2017, Pulje 48 (2017)

Frederikshavn fI

Kampprogram

Periode
Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
952524
1 01-04-17
Kl. 16:00
Frederikshavn fI Klokkerholm IF Park Empire 2-1
952528
Kampfakta
2 08-04-17
Kl. 15:00
IF Skjold Sæby Frederikshavn fI Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 0-4
952532
Kampfakta
3 To 13-04-17
Kl. 15:00
Frederikshavn fI Dybvad B Empire Stadium 1-0
952536
4 Ma 17-04-17
Kl. 15:30
Bangsbo Freja (2) Frederikshavn fI Bangsbo Frejas Anlæg 2-3
952540
5 22-04-17
Kl. 16:00
Frederikshavn fI Try/Thorshøj B Empire Stadium 8-0
952544
Kampfakta
6 30-04-17
Kl. 10:45
Læsø Frederikshavn fI Idrætshuset 2-2
952548
7 Fr 05-05-17
Kl. 19:00
Gærum IF Frederikshavn fI Gærum Stadion 0-0
952552
8 Ti 16-05-17
Kl. 19:00
Klokkerholm IF Frederikshavn fI Klokkerholm Stadion 1-0
952556
Kampfakta
9 20-05-17
Kl. 16:00
Frederikshavn fI IF Skjold Sæby Empire Stadium 6-0
952560
Kampfakta
10 To 25-05-17
Kl. 16:00
Dybvad B Frederikshavn fI Dybvad Stadion 1-2
952708
Kampfakta
11 Ti 30-05-17
Kl. 19:00
Frederikshavn fI Bangsbo Freja (2) Park Empire 2-0
952712
12 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
Try/Thorshøj B Frederikshavn fI Thorshøj Stadion 0-8
952716
Kampfakta
13 Fr 09-06-17
Kl. 17:30
Frederikshavn fI Læsø Park Empire 8-1
952720
14 17-06-17
Kl. 15:30
Frederikshavn fI Gærum IF Empire Stadium 5-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Flere seriehold redder livet. Læs mere her.

Følgende 12 hold rykker op fra 2. pladsen:
Læsø (48), Tranum GF (49), Nordens Paris (50), Aulum IF (58), Troldhede GIF (59), Skødstrup SF 1 (63), Team Leo IF (65), Horsens Freja 1 (72), Stensballe IK (73), Sole IF (74), Varde IF (78), Dybbøl IU (82).

Følgende 20 hold på 6. pladsen bliver i serie 4:
Østervraa IF (47), IF Skjold Sæby (48), Aalborgstudenternes IF (50), FS Vestthy (55), Eastside Viborg 1 (56), Rødkærsbro IF (60), Spentrup IF (61), Randers Freja (62), Lisbjerg FC (64), IFSK (65), JAI Aarhus 3 (67), Aros FC 1 (68), Kolt/Hasselager IF (69), Ikast fS (70), HA85 (71), Tvingstrup B (72), Vejle Kammeraterne (75), HTS (77), Gesten IF (80), Toftlund IF (81).