Turneringer og resultater

Turneringer & Stævner

DBU Jylland-Pokal U-17 Drenge/11 (1995-96) (2012)

Kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
437589
1 Ti 16-08-11
Kl. 18:30
Toftlund IF (A/431) Tønder SF (A/432) Toftlund Stadion 5-0
437575
1 Ti 16-08-11
Kl. 18:30
IF Midtdjurs (A/420) Lystrup IF (A/421) Ryomgård Stadion UHT !
437567
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Jetsmark IF (A/412) Aalborg Chang (A/414) Jetsmark Stadion 0-2
437583
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Team Midtjylland (A/426) Vinding SF (A/427) Give Stadion 0-2
437587
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Gørding/Lourup IF (B/470) Tarp B (B/469) Gørding Idrætsanlæg 1-3
437579
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Hovedgaard IF (B/465) Århus Syd FC (A/424) Hovedgård Stadion 0-4
437584
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Hedensted IF (A/427) Erritsø GIF (A/428) Hedensted Stadion 3-2
437569
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Bælum/Solbjerg IF Gug B (A/414) Bælum Stadion 0-20
437580
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Odder IGF (A/424) Ry/Sorgenfri (A/425) Spektrum Odder 2-4
437577
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Skødstrup SF (B/461) Galten FS (A/422) Midtpunktet HHT !
437565
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Strandby-Elling-Nielstrup IF (B/441) ØVI/TTB (B/443) XL-Byg Arena 1-5
437566
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Sæby IF Skjold (A/411) Team Østvendsyssel (A/413) Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby 2-3
437586
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Esbjerg Nordvest (M2/407) Grindsted GIF (A/426) Guldager Idrætscenter 7-2
437572
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Vellev IF (B/456) Dronningborg B (A/420) Vellev Stadion 0-10
437590
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Team Vest (B/473) Ribe BK (A/430) Skærbæk Fritidscenter HHT !
437581
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
FC Skanderborg (A/425) BMI (A/424) Fælleden UHT !
437568
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Aalborg Freja (A/413) LKB/Gistrup (A/414) Frejaparken 6-0
437570
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Støvring IF (A/414) Løgstør IF (A/414) Støvring Stadion 1-3
437585
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Ringkøbing IF (A/417) Lemvig GF (A/416) Alkjær Stadion 13-1
437588
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Dybbøl IU (B/474) Aabenraa BK (A/431) Dybbøl Stadion 1-8
437573
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Ans/RIF (A/423) Viborg Sdrm. IK Rødkærsbrohallen 4-2
437582
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Stensballe IK (A/425) Juelsminde IF (A/427) Stensballe Hallen 7-3
437574
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Bjerringbro IF (A/419) Team Kjellerup (A/423) Bjerringbro Idrætspark 3-1
437571
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
HIF/OGF (A/419) Vorup FB (A/420) Houlkærhallen 5-1
437578
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Hørning IF (B/464) IF Lyseng (A/424) Højbo Stadion 0-6
437576
1 On 17-08-11
Kl. 18:30
Hornslet IF (A/421) tst Fodbold (A/422) Hornslet Stadion 8-7
507819
2 Ti 23-08-11
Kl. 18:30
IF Lyseng (A/424) Stensballe IK (A/425) Lyseng Idrætspark 4-0
507828
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Gug B (A/414) Aalborg Freja (A/413) Gug Stadion 6-7
507813
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Hjerting IF (A/429) Varde IF (M/404) Dansk Revision Arena v/Nordvang skole 1-3
507815
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Ribe BK (A/430) Vejen SF (M/404) Ribe Fritidscenter 0-6
507821
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Hornslet IF (A/421) FC Århus (M/403) Hornslet Stadion 2-6
507825
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Ans/RIF (A/423) Bjerringbro IF (A/419) Rødkærsbrohallen 8-7
507822
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Ringkøbing IF (A/417) Herning Fremad (M1/401) Alkjær Stadion 0-5
507823
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Skjern GF (A/417) Ikast FS (M/402) Skjern Stadion 2-3
507814
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Tarp B (B/469) Esbjerg Nordvest (M2/407) Bryndumvej Idrætshal 1-4
507811
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Vinding SF (A/427) FC Kolding Nord (M2/408) Vinding Stadion 1-5
507826
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
ØVI/TTB (B/443) Hjørring (M/401) Østervraa Stadion 0-11
507824
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
HIF/OGF (A/419) FC Mors (M/402) Overlund Stadion UHT !
507817
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Dronningborg B (A/420) Hobro IK (M/401) Dronningborg Stadion 0-8
507818
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Galten FS (A/422) FC Skanderborg (A/425) Klank Idrætsanlæg 8-1
507812
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Lundtoft IF (B/474) Aabenraa BK (A/431) Kliplev Hallen 0-1
507827
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Løgstør IF (A/414) Skive IK (M/402) Løgstør Stadion 0-3
507820
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
IF Midtdjurs (A/420) VRI (M/403) Ryomgård Stadion HHT !
507816
2 On 24-08-11
Kl. 18:30
Ry/Sorgenfri (A/425) FC Silkeborg (M/403) Brædstrup Skole (Vesterled) 0-1
507829
2 On 24-08-11
Kl. 18:45
Aalborg Chang (A/414) Team Østvendsyssel (A/413) Chang's Baner UHT !
507810
2 To 01-09-11
Kl. 18:30
RMÅ (A/426) Hedensted IF (A/427) Rask Mølle Stadion 1-4
517519
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
Aalborg Chang (A/414) Hjørring (M/401) Chang's Baner 2-0
517531
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
Fr. KFUM/FF (M/404) Haderslev (Div) KFUM Parken 3-5
517522
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
Ans/RIF (A/423) Skive IK (M/402) Rødkærsbrohallen HHT !
517523
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
HIF/OGF (A/419) Ikast FS (M/402) Houlkærhallen 0-3
517525
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
VRI (M/403) Silkeborg (Div) NES Park 0-3
517520
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
Aalborg Freja (A/413) Hobro IK (M/401) Frejaparken 0-4
517521
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
Holstebro B (M/402) Thisted FC (Div) Idrætscenter Vest 2-3
517526
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
IF Lyseng (A/424) FC Silkeborg (M/403) Lyseng Idrætspark 4-1
517524
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
Århus Syd FC (A/424) Galten FS (A/422) Mårslet Stadion 5-1
517529
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
Toftlund IF (A/431) Kolding FC (M/404) Toftlund Stadion 1-13
517527
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
FC Århus (M/403) AC Horsens (Div) Vejlby/Risskov Centret 7-8
517530
3 On 07-09-11
Kl. 18:00
Aabenraa BK (A/431) FC Kolding Nord (M2/408) Aabenraa Stadion 1-3
517528
3 On 07-09-11
Kl. 18:30
Esbjerg Nordvest (M2/407) Vejen SF (M/404) Esbjerg Kunstgræsbane 6-5
573609
4 Ti 13-09-11
Kl. 18:00
Hedensted IF (A/427) AC Horsens (Div) Hedensted Stadion 1-4
573606
4 On 14-09-11
Kl. 17:00
Haderslev (Div) Vejle Boldklub Kolding (Liga) Banerne ved Haderslev Idrætscenter 1-3
573613
4 On 14-09-11
Kl. 18:00
Kolding FC (M/404) Esbjerg (Liga) Bramdrupdam Kunstgræsbane 1-4
573610
4 On 14-09-11
Kl. 18:00
Aalborg Chang (A/414) AaB (Liga) Chang's Baner 1-8
573612
4 On 14-09-11
Kl. 18:30
Århus Syd FC (A/424) Hobro IK (M/401) Grønløkke Stadion 0-4
573611
4 On 14-09-11
Kl. 18:30
Ikast FS (M/402) Silkeborg (Div) Ikast FS baneanlæg 4-1
573607
4 On 14-09-11
Kl. 19:00
Herning Fremad (M1/401) Thisted FC (Div) Herning Fremads Anlæg 4-0
573614
4 On 14-09-11
Kl. 20:15
IF Lyseng (A/424) AGF/Viby (Liga) Kunstgræsbanen-Vejlby/Risskov Centret 0-2
573608
4 To 15-09-11
Kl. 18:00
Esbjerg Nordvest (M2/407) Varde IF (M/404) Guldager Idrætscenter 2-1
575768
5 On 21-09-11
Kl. 18:30
Ikast FS (M/402) AGF/Viby (Liga) Ikast FS baneanlæg 1-3
575769
5 On 21-09-11
Kl. 18:30
Hobro IK (M/401) Randers Freja (Liga) DS Arena 0-4
575767
5 On 21-09-11
Kl. 18:30
Skive IK (M/402) AaB (Liga) Egeris Idrætsanlæg HHT !
575770
5 On 21-09-11
Kl. 18:30
FC Kolding Nord (M2/408) Vejle Boldklub Kolding (Liga) Bramdrupdam Kunstgræsbane 1-0
598505
6 On 09-05-12
Kl. 18:30
Esbjerg Nordvest (M2/407) Esbjerg (Liga) Guldager Idrætscenter 0-4
598506
6 On 09-05-12
Kl. 18:30
FC Kolding Nord (M2/408) AC Horsens (Div) Lyshøjskolen 0-2
598508
6 On 09-05-12
Kl. 18:30
Randers Freja (Liga) AaB (Liga) Randers Stadion 3-5
598507
6 On 09-05-12
Kl. 19:00
Herning Fremad (M1/401) AGF/Viby (Liga) Herning Fremad's Kunstgræsbane 0-3
686813
7 On 23-05-12
Kl. 18:30
AC Horsens (Div) AGF/Viby (Liga) CASA Arena Horsens 0-1
686812
7 Fr 25-05-12
Kl. 19:00
AaB (Liga) Esbjerg (Liga) AaB's Anlæg 1-2
741557
8 On 30-05-12
Kl. 18:30
AGF/Viby (Liga) Esbjerg (Liga) Brande Stadion 4-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999
Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Udvidet kampsøgning
Livescore søgning
 
 
Glemt adgangskode?
Indtast dit brugernavn eller email her, så vi din adgangskode til dig.
Brugernavn / E-Mail:
ELLER
 
Lav ny profil uden Facebook