U16 Drenge Vest 1 (2001) 11M - forår 2017, Pulje 451 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
957708
1 18-03-17
Kl. 12:00
FK Viborg AaB Viborg FF's Kunstgræsbane 5-0
957709
Kampfakta
1 18-03-17
Kl. 13:00
Hjørring IF Silkeborg IF Hjørring Kunstgræsbane 3-3
957707
Kampfakta
1 19-03-17
Kl. 10:15
Ikast FS TRIF Ikast FS baneanlæg 1-6
957706
Kampfakta
1 On 22-03-17
Kl. 19:00
Jetsmark IF Randers Freja Kunstgræsbanen Jetsmark 1-0
957739
Kampfakta
9 25-03-17
Kl. 12:00
FK Viborg Silkeborg IF Viborg FF's Kunstgræsbane 4-0
957710
Kampfakta
2 25-03-17
Kl. 14:00
TRIF Jetsmark IF TRIF Kunstgræsbane 1-4
957712
Kampfakta
2 26-03-17
Kl. 11:15
Randers Freja Hjørring IF Randers Stadion, kunstgræs 0-0
957713
2 26-03-17
Kl. 14:15
AaB Ikast FS AaB Kunstgræsbane 6-1
957714
3 Fr 31-03-17
Kl. 17:30
Jetsmark IF AaB Jetsmark Stadion 0-2
957715
Kampfakta
3 01-04-17
Kl. 12:30
Hjørring IF TRIF Hjørring Kunstgræsbane 3-1
957716
3 02-04-17
Kl. 12:00
FK Viborg Ikast FS Viborg FF´s anlæg 0-1
957721
Kampfakta
4 Fr 07-04-17
Kl. 18:30
AaB Hjørring IF AaB's Anlæg 3-3
957719
Kampfakta
4 08-04-17
Kl. 14:00
TRIF Silkeborg IF TRIF Kunstgræsbane 2-0
957718
4 09-04-17
Kl. 11:15
Ikast FS Jetsmark IF Ikast FS baneanlæg 4-2
957720
Kampfakta
4 09-04-17
Kl. 15:00
Randers Freja FK Viborg Randers Stadion 5-3
957725
5 To 13-04-17
Kl. 11:00
Silkeborg IF AaB Søholt Idrætsanlæg 2-4
957722
5 To 13-04-17
Kl. 12:00
Jetsmark IF FK Viborg Jetsmark Stadion 1-6
957724
Kampfakta
5 To 13-04-17
Kl. 12:30
Hjørring IF Ikast FS Hjørring IF's Anlæg 2-0
957726
Kampfakta
6 On 19-04-17
Kl. 18:30
Jetsmark IF Hjørring IF Jetsmark Stadion 4-2
957723
Kampfakta
5 On 19-04-17
Kl. 19:00
Randers Freja TRIF Randers Stadion 0-1
957727
Kampfakta
6 22-04-17
Kl. 12:00
FK Viborg TRIF Viborg FF´s anlæg 1-0
957729
6 23-04-17
Kl. 10:15
Ikast FS Silkeborg IF Ikast FS baneanlæg 1-1
957730
7 29-04-17
Kl. 13:30
Silkeborg IF Jetsmark IF Søholt Idrætsanlæg 2-2
957731
Kampfakta
7 29-04-17
Kl. 14:00
TRIF AaB TRIF Kunstgræsbane 1-5
957732
7 29-04-17
Kl. 14:00
Hjørring IF FK Viborg Hjørring IF's Anlæg 1-1
957733
Kampfakta
7 29-04-17
Kl. 15:00
Randers Freja Ikast FS Randers Stadion 1-6
957736
Kampfakta
8 Fr 05-05-17
Kl. 18:30
AaB FK Viborg AaB's Anlæg 3-4
957737
8 06-05-17
Kl. 13:30
Silkeborg IF Hjørring IF Søholt Idrætsanlæg 0-3
957735
Kampfakta
8 06-05-17
Kl. 14:00
TRIF Ikast FS TRIF Kunstgræsbane 3-2
957728
6 Ti 09-05-17
Kl. 19:00
AaB Randers Freja AaB's Anlæg 7-1
957711
2 To 11-05-17
Kl. 18:30
Silkeborg IF FK Viborg Søholt Idrætsanlæg 2-1
957738
Kampfakta
9 13-05-17
Kl. 12:00
Jetsmark IF TRIF Jetsmark Stadion 2-2
957740
Kampfakta
9 13-05-17
Kl. 12:00
Hjørring IF Randers Freja Hjørring IF's Anlæg 3-0
957741
9 14-05-17
Kl. 13:00
Ikast FS AaB Ikast Stadion (Kunstgræsbane) 1-5
957743
Kampfakta
10 20-05-17
Kl. 14:00
TRIF Hjørring IF TRIF Kunstgræsbane 0-5
957744
10 21-05-17
Kl. 13:00
Ikast FS FK Viborg Ikast FS baneanlæg 1-0
957745
10 21-05-17
Kl. 15:00
Randers Freja Silkeborg IF Randers Stadion 1-5
957749
Kampfakta
11 Ma 22-05-17
Kl. 19:00
Hjørring IF AaB Hjørring IF's Anlæg 1-0
957734
8 Ti 23-05-17
Kl. 19:00
Randers Freja Jetsmark IF Randers Stadion 3-3
957748
11 28-05-17
Kl. 10:00
FK Viborg Randers Freja Viborg FF´s anlæg 2-1
957747
Kampfakta
11 28-05-17
Kl. 16:00
Silkeborg IF TRIF Søholt Idrætsanlæg 3-2
957746
11 On 31-05-17
Kl. 19:00
Jetsmark IF Ikast FS Jetsmark Stadion 4-1
957753
12 03-06-17
Kl. 11:00
AaB Silkeborg IF AaB's Anlæg 3-0
957750
12 Ma 05-06-17
Kl. 12:00
FK Viborg Jetsmark IF Viborg FF´s anlæg 1-2
957752
12 Ma 05-06-17
Kl. 13:00
Ikast FS Hjørring IF Ikast FS baneanlæg 2-1
957751
Kampfakta
12 On 07-06-17
Kl. 19:00
TRIF Randers Freja TRIF Kunstgræsbane 3-0
957756
13 10-06-17
Kl. 10:00
Randers Freja AaB Randers Stadion 0-2
957757
13 10-06-17
Kl. 11:00
Silkeborg IF Ikast FS Søholt Idrætsanlæg 1-6
957754
13 10-06-17
Kl. 11:30
Hjørring IF Jetsmark IF Hjørring IF's Anlæg 2-0
957755
Kampfakta
13 10-06-17
Kl. 14:00
TRIF FK Viborg TRIF Kunstgræsbane 0-2
957742
10 Ti 13-06-17
Kl. 19:00
AaB Jetsmark IF AaB's Anlæg 7-0
957717
3 On 14-06-17
Kl. 19:00
Silkeborg IF Randers Freja Silkeborg Kunstbane 1-4
957760
Kampfakta
14 To 15-06-17
Kl. 18:30
FK Viborg Hjørring IF Viborg FF´s anlæg 3-2
957759
Kampfakta
14 17-06-17
Kl. 11:00
AaB TRIF AaB's Anlæg 3-0
957761
14 17-06-17
Kl. 14:30
Ikast FS Randers Freja Ikast FS baneanlæg 3-4
957758
14 18-06-17
Kl. 12:00
Jetsmark IF Silkeborg IF Jetsmark Stadion 3-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se hvordan forårets U16 Drenge ombrydes til efterårets U17 Drenge her.

Puljevinderen skal spille JM/FM. Læs mere her.