Herrer Serie 3 - Forår 2017, Pulje 27 (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
932094
Kampfakta
1 01-04-17
Kl. 13:30
Gudumholm IF B52/Aalborg Gudumholm Stadion 2-3
932097
Kampfakta
1 01-04-17
Kl. 15:00
RKG LKB/Gistrup (2) Klarup Stadion 4-0
932096
1 02-04-17
Kl. 14:15
AaB FC Aalborg AaB Kunstgræsbane 1-5
932098
Kampfakta
2 08-04-17
Kl. 12:00
Gug B Gudumholm IF Gug Stadion 0-1
932100
2 08-04-17
Kl. 13:30
B52/Aalborg RKG Klubhuset B.52/AFC 1-3
932101
Kampfakta
2 08-04-17
Kl. 13:30
FC Aalborg Storvorde/Sejlflod B Herningvej Skole 1-7
932099
2 08-04-17
Kl. 15:30
LKB/Gistrup (2) AaB Gistrup Idrætscenter 1-5
932102
Kampfakta
3 On 12-04-17
Kl. 18:30
Gudumholm IF FC Aalborg Gudumholm Stadion 5-0
932104
Kampfakta
3 To 13-04-17
Kl. 11:00
AaB Storvorde/Sejlflod B AaB's Anlæg 0-3
932105
3 To 13-04-17
Kl. 13:30
LKB/Gistrup (2) B52/Aalborg Gistrup Idrætscenter 5-0
932103
Kampfakta
3 To 13-04-17
Kl. 15:00
RKG Gug B Klarup Stadion 0-1
932106
Kampfakta
4 Ma 17-04-17
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B Gudumholm IF Storvorde Sejlflod Stadion 7-1
932107
Kampfakta
4 Ti 18-04-17
Kl. 18:30
Gug B LKB/Gistrup (2) Gug Stadion 3-1
932108
4 Ti 18-04-17
Kl. 18:30
B52/Aalborg AaB Klubhuset B.52/AFC 0-4
932109
Kampfakta
4 On 19-04-17
Kl. 18:30
FC Aalborg RKG Herningvej Skole 2-4
932110
Kampfakta
5 22-04-17
Kl. 12:00
Gudumholm IF AaB Gudumholm Stadion 2-1
932112
Kampfakta
5 22-04-17
Kl. 15:00
RKG Storvorde/Sejlflod B Klarup Stadion 2-1
932111
5 22-04-17
Kl. 15:30
B52/Aalborg Gug B Klubhuset B.52/AFC 0-2
932113
5 23-04-17
Kl. 13:30
LKB/Gistrup (2) FC Aalborg Gistrup Idrætscenter 2-2
932095
Kampfakta
1 Ti 25-04-17
Kl. 18:30
Storvorde/Sejlflod B Gug B Storvorde Sejlflod Stadion 1-0
932114
Kampfakta
6 Fr 28-04-17
Kl. 18:30
Gudumholm IF RKG Gudumholm Stadion 1-5
932115
6 29-04-17
Kl. 12:00
AaB Gug B AaB's Anlæg 4-1
932117
Kampfakta
6 29-04-17
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B LKB/Gistrup (2) Storvorde Sejlflod Stadion 6-1
932116
6 29-04-17
Kl. 13:30
FC Aalborg B52/Aalborg Herningvej Skole 0-1
932119
7 06-05-17
Kl. 12:00
Gug B FC Aalborg Gug Stadion 1-0
932120
7 06-05-17
Kl. 13:00
RKG AaB Klarup Stadion 1-2
932121
Kampfakta
7 06-05-17
Kl. 15:30
B52/Aalborg Storvorde/Sejlflod B Klubhuset B.52/AFC 2-3
932118
Kampfakta
7 06-05-17
Kl. 15:30
LKB/Gistrup (2) Gudumholm IF Gistrup Idrætscenter 1-1
932124
8 To 11-05-17
Kl. 18:30
FC Aalborg AaB Herningvej Skole 4-0
932122
Kampfakta
8 To 11-05-17
Kl. 19:00
B52/Aalborg Gudumholm IF Klubhuset B.52/AFC 2-3
932123
Kampfakta
8 13-05-17
Kl. 12:00
Gug B Storvorde/Sejlflod B Gug Stadion 3-0
932125
8 13-05-17
Kl. 13:00
LKB/Gistrup (2) RKG Gistrup Idrætscenter 1-3
932129
Kampfakta
9 Ti 16-05-17
Kl. 18:30
Storvorde/Sejlflod B FC Aalborg Storvorde Sejlflod Stadion 4-1
932127
9 To 18-05-17
Kl. 19:00
AaB LKB/Gistrup (2) AaB's Anlæg 2-5
932126
Kampfakta
9 Fr 19-05-17
Kl. 19:00
Gudumholm IF Gug B Gudumholm Stadion 2-1
932128
9 20-05-17
Kl. 15:00
RKG B52/Aalborg Klarup Stadion 5-0
932138
Kampfakta
12 Ma 22-05-17
Kl. 19:00
AaB Gudumholm IF AaB's Anlæg 1-2
932130
Kampfakta
10 On 24-05-17
Kl. 18:30
FC Aalborg Gudumholm IF Herningvej Skole 0-1
932131
10 To 25-05-17
Kl. 12:00
Gug B RKG Gug Stadion 4-2
932132
Kampfakta
10 To 25-05-17
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B AaB Storvorde Sejlflod Stadion 7-1
932133
10 To 25-05-17
Kl. 13:30
B52/Aalborg LKB/Gistrup (2) Klubhuset B.52/AFC 1-3
932137
11 Ti 30-05-17
Kl. 18:30
RKG FC Aalborg Klarup Stadion 5-1
932135
11 Ti 30-05-17
Kl. 19:00
LKB/Gistrup (2) Gug B Gistrup Idrætscenter 0-1
932134
Kampfakta
11 On 31-05-17
Kl. 18:30
Gudumholm IF Storvorde/Sejlflod B Gudumholm Stadion 2-2
932136
11 On 31-05-17
Kl. 19:00
AaB B52/Aalborg AaB's Anlæg 1-3
932140
Kampfakta
12 Ma 05-06-17
Kl. 13:00
Storvorde/Sejlflod B RKG Storvorde Sejlflod Stadion 2-0
932141
12 Ma 05-06-17
Kl. 15:00
FC Aalborg LKB/Gistrup (2) Herningvej Skole 3-2
932139
Kampfakta
12 Ti 06-06-17
Kl. 18:30
Gug B B52/Aalborg Gug Stadion 6-2
932142
Kampfakta
13 Fr 09-06-17
Kl. 18:30
RKG Gudumholm IF Klarup Stadion 2-5
932143
13 10-06-17
Kl. 12:00
Gug B AaB Gug Stadion 1-4
932144
13 10-06-17
Kl. 13:30
B52/Aalborg FC Aalborg Klubhuset B.52/AFC 0-4
932145
Kampfakta
13 10-06-17
Kl. 15:30
LKB/Gistrup (2) Storvorde/Sejlflod B Gistrup Idrætscenter 0-3
932146
Kampfakta
14 17-06-17
Kl. 13:30
Gudumholm IF LKB/Gistrup (2) Gudumholm Stadion 0-1
932147
14 17-06-17
Kl. 13:30
FC Aalborg Gug B Herningvej Skole 2-3
932148
14 17-06-17
Kl. 13:30
AaB RKG AaB's Anlæg 2-3
932149
Kampfakta
14 17-06-17
Kl. 13:30
Storvorde/Sejlflod B B52/Aalborg Storvorde Sejlflod Stadion 7-2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Flere seriehold redder livet. Læs mere her.

På grund af udtrækninger i højere rangerende rækker suspenderes der nedrykning for de 4 bedste hold på 7. pladsen: Bælum/Solbjerg IF (pulje 28), Spøttrup Motion & Sport (pulje 29),  Hovedgaard IF (pulje 40) og Hornsyld IF (pulje 41).