DBU Jylland Pokal U14 Piger/11 (2003) (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
411846
Kampfakta
1 Ma 15-08-16
Kl. 18:30
Aalborg KFUM (M/901) Fortuna Hjørring (Vest/891) Nordjyske Bank Arena (KFUM) 0-2
411913
1 On 17-08-16
Kl. 17:30
AIA/Tranbjerg (1/918) IF Lyseng (Vest/Fyn) Grønløkke Stadion HHT !
411852
Kampfakta
1 To 25-08-16
Kl. 18:00
Sønderborg Fremad (M/904) Haderslev FK (Vest/893) Kærvej Stadion 5-7
411853
Kampfakta
1 Ti 30-08-16
Kl. 18:30
Brande IF (M/903) Næsbjerg RUI (Vest/893) Brande Stadion 1-5
411848
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
Rebild Syd (1/913) Romalt IF (M/902) Nørager IF's Anlæg 0-5
411849
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
Lemvig GF (1/914) FC THY Piger (Vest/891) Lemvig Stadion 3-10
411850
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
AC Silkeborg (M/902) MorsØ FC (M/901) Søholt Idrætsanlæg UHT !
411851
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
Ans IF (1/916) Randers Freja (1/913) LM Transport Arena (Ans) UHT !
411854
Kampfakta
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
FC Silkeborg (1/916) Skovbakken Kvinder (Vest/Fyn) Buskelundskolen 0-9
411855
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
Vinding SF (M/903) Kolding B (Vest/893) Vinding Kunstgræsbane 1-5
411856
Kampfakta
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
Hedensted IF (M/903) FC Horsens (Vest/Fyn) Hedensted Stadion 0-5
411908
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
Erritsø GIF (M/904) FC Skanderborg (M/902) EIC - Erritsø Idrætscenter 10-11
411845
Kampfakta
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
SIV (1/911) Team Horne/Hirtshals (M/901) V.Hjermitslev Boldklub 3-4
411847
1 To 01-09-16
Kl. 19:00
Nibe B (1/913) AaB (Vest/891) Nibe Stadion 0-13
Runde 2
567868
2 On 21-09-16
Kl. 18:00
Romalt IF (M/902) AaB (Vest/891) Romalt Stadion HHT !
567869
Kampfakta
2 To 22-09-16
Kl. 18:00
AC Silkeborg (M/902) Kolding B (Vest/893) Søholt Idrætsanlæg 0-2
567867
2 To 22-09-16
Kl. 18:00
Ans IF (1/916) FC THY Piger (Vest/891) LM Transport Arena (Ans) 0-10
567866
Kampfakta
2 On 28-09-16
Kl. 17:30
Team Horne/Hirtshals (M/901) Fortuna Hjørring (Vest/891) Horne Stadion 0-13
567882
2 On 05-10-16
Kl. 19:00
FC Skanderborg (M/902) Næsbjerg RUI (Vest/893) Fælleden kunstgræsbane 4-3
567872
Kampfakta
2 To 06-10-16
Kl. 19:00
Haderslev FK (Vest/893) IF Lyseng (Vest/Fyn) Haderslev Kunstgræsbane 4-0
567870
2 On 26-10-16
Kl. 16:15
Skovbakken Kvinder (Vest/Fyn) Hadsten SK (Vest/891) Vejlby/Risskov Centret 4-0
567883
Kampfakta
2 30-10-16
Kl. 11:30
FC Horsens (Vest/Fyn) Varde IF (Vest/893) FC Horsens Arena Kunstgræs 5-1
Runde 3
894623
Kampfakta
3 To 27-04-17
Kl. 19:00
FC THY Piger (Vest/891) Fortuna Hjørring (Vest/891) Østerild Stadion 3-0
894624
Kampfakta
3 To 27-04-17
Kl. 19:00
AaB (Vest/891) Skovbakken Kvinder (Vest/Fyn) AaB's Anlæg 4-2
894625
Kampfakta
3 To 27-04-17
Kl. 19:00
FC Horsens (Vest/Fyn) Haderslev FK (Vest/893) FC Horsens Arena 2-0
894626
Kampfakta
3 To 27-04-17
Kl. 19:00
FC Skanderborg (M/902) Kolding B (Vest/893) Fælleden kunstgræsbane 0-1
Runde 4
654543
Kampfakta
4 On 17-05-17
Kl. 19:00
Kolding B (Vest/893) FC Horsens (Vest/Fyn) Mosevej Sportsplads 3-0
654544
4 To 18-05-17
Kl. 19:00
AaB (Vest/891) FC THY Piger (Vest/891) AaB's Anlæg 9-8
Runde 5
670406
5 To 01-06-17
Kl. 19:00
Kolding B (Vest/893) AaB (Vest/891) Gipo Arena (Bording) 2-0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se datoplanen her