DBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2001) (2017)

Komplet kampprogram

Kampnr. R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
411583
Kampfakta
1 Ma 29-08-16
Kl. 18:45
DHF & K (1/831) Aalborg KFUM (M/822) Flauenskjold Stadion 7-1
411588
1 Ti 30-08-16
Kl. 18:45
Spangsbjerg IF (1/838) Billund IF (M/824) Gjesing Fritidscenter 0-4
411584
Kampfakta
1 On 31-08-16
Kl. 18:45
Nibe B (M/822) IF Skjold Sæby (M/821) Nibe Stadion 6-0
411585
1 On 31-08-16
Kl. 18:45
Støvring IF (DBU Jylland) Brønderslev IF (M/821) Støvring Stadion UHT !
411586
1 On 31-08-16
Kl. 18:45
Østbirk IF (1/837) Egebjerg IF (M/824) Østbirk Hallen 0-5
411587
1 On 31-08-16
Kl. 18:45
AIA/Tranbjerg (1/836) FC Skanderborg (M/824) Grønløkke Stadion UHT !
Runde 2
567695
Kampfakta
2 Ma 19-09-16
Kl. 18:00
DHF & K (1/831) Fortuna Hjørring (Vest/811) Flauenskjold Stadion 0-13
567697
Kampfakta
2 Ma 19-09-16
Kl. 18:00
Billund IF (M/824) Varde IF (Vest/812) Billund Idrætscenter 1-3
567699
2 On 21-09-16
Kl. 17:45
IF Lyseng (Vest/811) AC Silkeborg (Vest/812) Lyseng Idrætspark UHT !
567698
2 On 21-09-16
Kl. 18:00
Egebjerg IF (M/824) Hedensted IF (Vest/812) Egebjerghallen 1-8
567696
Kampfakta
2 On 21-09-16
Kl. 18:00
Støvring IF (DBU Jylland) Randers Freja (M/823) Støvring Stadion 0-1
567693
2 On 21-09-16
Kl. 18:00
AIA/Tranbjerg (1/836) Skovbakken Kvindefodbold (Vest/811) Grønløkke Stadion HHT !
567694
2 On 21-09-16
Kl. 18:00
MorsØ FC (M/823) Lemvig GF/Team 10 (Vest/811) Morsø Multipark HHT !
Runde 3
132998
3 On 28-09-16
Kl. 17:45
Nibe B (M/822) FC THY Piger (Vest/811) Nibe Stadion 0-2
133001
Kampfakta
3 On 28-09-16
Kl. 17:45
Lemvig GF/Team 10 (Vest/811) Jerne IF (Vest/812) Tulstrup Stadion 4-1
133000
Kampfakta
3 On 26-10-16
Kl. 19:30
IF Lyseng (Vest/811) Kolding B (Vest/812) Lyseng Kunstgræs 2-5
132999
3 19-11-16
Kl. 13:00
Randers Freja (M/823) AaB (Vest/811) Randers Stadion, kunstgræs 0-2
Runde 4
894621
Kampfakta
4 Ti 25-04-17
Kl. 19:00
Kolding B (Vest/812) Varde IF (Vest/812) Mosevej Sportsplads 0-2
894622
4 On 26-04-17
Kl. 19:00
Skovbakken Kvindefodbold (Vest/811) Hedensted IF (Vest/812) Vejlby/Risskov Centret 2-0
894619
Kampfakta
4 On 26-04-17
Kl. 19:00
FC THY Piger (Vest/811) Lemvig GF/Team 10 (Vest/811) Lerpytter Anlæg 1-0
894620
Kampfakta
4 On 26-04-17
Kl. 19:00
AaB (Vest/811) Fortuna Hjørring (Vest/811) AaB's Anlæg 0-1
Runde 5
654333
Kampfakta
5 On 17-05-17
Kl. 19:00
Fortuna Hjørring (Vest/811) Skovbakken Kvindefodbold (Vest/811) Landlyst Idrætsanlæg 5-0
654334
Kampfakta
5 On 17-05-17
Kl. 19:00
Varde IF (Vest/812) FC THY Piger (Vest/811) Sydbank Stadion 9-8
Runde 6
669702
Kampfakta
6 On 31-05-17
Kl. 19:00
Fortuna Hjørring (Vest/811) Varde IF (Vest/812) Bjergets Idrætsanlæg 2-3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller telefon 8939 9999

Bemærk:

Se datoplanen her