|
681093
|
lø07-08 2021
|
11:30
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
681092
|
ma09-08 2021
|
19:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
|
373477
|
to12-08 2021
|
19:00
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
|
681139
|
lø14-08 2021
|
16:00
|
|
|
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
|
|
|
|
681141
|
ti17-08 2021
|
19:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
375891
|
to19-08 2021
|
18:30
|
|
|
Støvring Stadion
|
|
|
|
|
375892
|
to19-08 2021
|
19:00
|
|
|
Skjøtt Arena (Gug B)
|
|
|
|
681578
|
to19-08 2021
|
19:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
375894
|
sø22-08 2021
|
13:00
|
|
|
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
|
|
|
|
681577
|
sø22-08 2021
|
16:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
|
380839
|
ti24-08 2021
|
18:30
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
375893
|
to26-08 2021
|
18:30
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
380840
|
to26-08 2021
|
18:30
|
|
|
B52/AFC’s anlæg
|
|
|
|
380925
|
fr27-08 2021
|
18:30
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
380842
|
ma30-08 2021
|
18:30
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
380926
|
ti31-08 2021
|
18:45
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
380930
|
ti31-08 2021
|
18:45
|
|
|
B52/AFC’s anlæg
|
|
|
|
380931
|
lø04-09 2021
|
11:30
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
380928
|
lø04-09 2021
|
14:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
UHT
|
|
|
373545
|
sø05-09 2021
|
13:00
|
|
|
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
|
|
|
|
681138
|
ti07-09 2021
|
19:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
380935
|
lø11-09 2021
|
14:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
UHT
|
|
|
380933
|
lø11-09 2021
|
16:00
|
|
|
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
|
|
|
|
380934
|
ti14-09 2021
|
18:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
380932
|
to16-09 2021
|
19:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
386022
|
lø18-09 2021
|
16:00
|
|
|
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
|
|
|
|
372178
|
sø19-09 2021
|
13:00
|
|
|
Skjøtt Arena (Gug B)
|
|
|
|
386021
|
ma20-09 2021
|
19:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
|
681094
|
on22-09 2021
|
18:30
|
|
|
Støvring Kunstgræsbane
|
|
|
|
373475
|
to23-09 2021
|
18:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
372835
|
lø25-09 2021
|
13:00
|
|
|
Støvring Stadion
|
|
|
|
681142
|
lø25-09 2021
|
15:30
|
|
|
B52/AFC’s anlæg
|
|
|
|
372179
|
sø26-09 2021
|
14:00
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
386025
|
on29-09 2021
|
19:30
|
|
|
Støvring Kunstgræsbane
|
|
|
|
373480
|
lø02-10 2021
|
11:30
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
373478
|
lø02-10 2021
|
15:30
|
|
|
B52/AFC’s anlæg
|
|
|
|
373479
|
lø02-10 2021
|
16:00
|
|
|
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
|
|
|
|
373482
|
ti05-10 2021
|
19:00
|
|
|
Hjallerup Kunstgræsbane
|
|
|
|
373487
|
to07-10 2021
|
19:15
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
681140
|
to07-10 2021
|
20:00
|
|
|
Kunstgræsbane Gug Boldklub
|
|
|
|
373484
|
lø09-10 2021
|
11:30
|
|
|
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
|
|
|
|
373486
|
lø09-10 2021
|
14:30
|
|
|
Støvring Kunstgræsbane
|
HHT
|
|
|
373485
|
lø09-10 2021
|
15:00
|
|
|
Kunstgræsbane Gug Boldklub
|
|
|
|
380927
|
on13-10 2021
|
19:30
|
|
|
Kunstgræsbane Gug Boldklub
|
|
|
|
373488
|
lø16-10 2021
|
15:30
|
|
|
Støvring Kunstgræsbane
|
|
|
|
373491
|
lø16-10 2021
|
15:30
|
|
|
B52/AFC’s anlæg
|
|
|
|
373489
|
sø17-10 2021
|
11:00
|
|
|
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
|
|
|
|
373490
|
sø17-10 2021
|
11:30
|
|
|
MATHstore Arena (Astrup)
|
|
|
|
373534
|
to21-10 2021
|
18:00
|
|
|
MTS Holtet Stadion
|
|
|
|
373571
|
lø23-10 2021
|
12:00
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund, Kunstgræs
|
|
|
|
373577
|
lø23-10 2021
|
13:00
|
|
|
Kunstgræsbane Gug Boldklub
|
|
|
|
380929
|
lø23-10 2021
|
16:00
|
|
|
Støvring Kunstgræsbane
|
|
|
|
373578
|
to28-10 2021
|
19:30
|
|
|
Kunstgræsbane Gug Boldklub
|
|
|
|
373579
|
sø31-10 2021
|
14:30
|
|
|
B52/AFC’s anlæg
|
|
|
|
373580
|
sø31-10 2021
|
14:30
|
|
|
Støvring Kunstgræsbane
|
|
|
|
373727
|
sø31-10 2021
|
14:30
|
|
|
Sparekassen Danmark Park, Dronninglund
|
|
|
En klub kan kun have et hold i Jyllandsserien. På dette grundlag nedrykkes VSK Aarhus (pulje 255), da samme klubs hold i Kvindeserie Vest rykker ned. Der suspenderes i samme forbindelse nedrykning for bedste placerede hold på 7. pladsen (Holtet IF/pulje 253).
Ydermere skal der suspenderes endnu en nedrykning, da Dalum/Næsby rykker ud af Kvindeserie Vest og ned i Albaniserien. Der suspenderes i den forbindelse nedrykning for næstbedst placerede hold på 7. pladsen (Søften GF/pulje 255).