Nyheder

JBU søger værtsklubber til JM-finaler

0 anbefalinger
TURNERINGER: Har din klub lyst til at være vært for nogle af JBU's puljervinderkampe og JM-finaler? Så send os en ansøgning senest den 15. juni.



JBU søger klubber, som vil være vært for JBU's kvalifikationskampe samt JM-finalekampe i uge 25 og 26.
 
For at kunne blive arrangørklub skal man disponere over en eller flere gode 11:11 baner, omklædningsfaciliteter samt åben kiosk/kantine. JBU sørger for bestilling af dommere.

Hvis man er interesseret, kan man sende anøgning til JBU via dette link.

Ansøgningen bedes være os i hænde senest den 15. juni.

Kampene offentliggøres efterhånden, som holdene udpeges - og arrangørklubberne får efterfølgende direkte besked.

I §19.6 i JBU's Turneringsreglement kan man læse nærmere om økonomien i forbindelse med kampe på neutral bane. Bl.a. at værtsklubben modtager et fast beløb på 600 kr. for at stille faciliteter til rådighed.

Læs også:

Sådan afvikles JM-finalerne i 2010

Af: Mads D. Larsen

10. maj 2010, 00:59

Skriv kommentar (Kræver login)

Ingen kommentarer endnu - skriv den første

0 Kommentarer:



Indtast klubbens navn eller en del af navnet
Område

NavnBy og dato
Talent uden filterTilst
29-05-2012
DBU B1-trænerKjellerup
27-06-2012
DBU B1-trænerVejle
30-06-2012
DBU B1-trænerStorvorde
30-07-2012
DBU B1-trænerTilst
01-08-2012
DBU B1-trænerHaderslev
08-08-2012
DBU T-trænerVejen
04-12-2012
Find flere kurser her
Område

Ingen relevante kurser for dig i det valgte område lige nu.

Ønsker du det fulde overblik over alle vore kurser - uanset kvalifikation (forudgående kurser) - beder vi dig benytte vores "Find dit kursus" funktion
Område

NavnBy og dato
DBU Dommer GrundkursusRødding
16-06-2012
Dommerskoler/-campsStorvorde
30-07-2012
Find flere kurser her
 
 
Opret profil
Glemt adgangskode?
  Indtast dit brugernavn her, så nulstiller vi dit password og sender det til dig
Brugernavn: